Фонд Потомак дарує Гадсденівські прапори українським морпехам

Двадцять шостого червня 2016 року в Мариуполі під час презентації книги Сержа Марко “Хроніка гібридної війни” військовослужбовцям 36-тої окремої бригади морської піхоти ЗСУ було урочисто вручено спеціальну українську едицію історичного прапору морської піхоти Сполучених Штатів, відомого як Гадсденівський прапор або First Navy Jack.

Антитерористична операція на Сході України формує не тільки нове обличчя української армії, але й створює нові військові традиції. Однією з таких традицій стало вручення історичних символів від західних фундацій до наших військових.

gadsden-ua

Прапор було зроблено в Вашінгтоні по замовленню президента фонду “Потомак” Філліпа Карбера як відзнака особистого визнання украхнської морської піхоти та символ подовження найкращих традицій цього виду збройних сил.

Гадсденівський прапор, історія

Tea Party supporter William Temple of Brunswick, Ga., protests against President Barack Obama's health care law outside the Supreme Court in Washington, Thursday, June 28, 2012. Saving its biggest case for last, the Supreme Court is expected to announce ruling on President Barack Obama's health care law. (AP Photo/David Goldman)

У 1775 році під час війни за Незалежність США  для супроводу першої місії Військово-морського флоту  Другий Континентальний конгрес уповноважив зібрати п’ять рот морських піхотинців. Перші морські піхотинці надійшли на службу в Філадельфії, вони несли в руках жовті барабани із зображенням згорнутої в клубок гримучої змії і написом «Не наступи на мене».

Один з сімох членів Конгресу, що формували цю морську місію, представник Південної Кароліни полковник Континентальної армії Крістофер Гадсден запропонував для флоту прапор, який одержав його ім’я та  вважається першим прапором морської піхоти -First Navy Jack.

Сучасне значення

На американському флоті з  1977 року цей прапор носить найстаріший корабель, що ходить у строю, а після його списання  урочисто передається наступному. На сьогодні First Navy Jack носили USS Enterprise (CVN-65), USS Kitty Hawk (CV-63).

Сьогодні Гадсденівський прапор є неофіційною емблемою морської піхоти та символом боротьби з міжнародним тероризмом. 11 вересня 2012 р. First Navy Jack було піднято на всіх  військових кораблях, де він буде майоріти  до закінчення війни проти терроризму.

Філліп Карбер

Ініціатором місії з передання історичного прапору став президент фонду Потомак доктор Філліп Карбер.

Phillip-Karber
Доктор Карбер є міжнародно визнаним експертом в області оборони і національної безпеки; досвідчений керівник бізнесу і професор університету. Він підготував дослідження та рекомендації щодо стратегії захисту на найвищих рівнях уряду США; консультував керівників урядів країн  НАТО з питань оборони.

Але перш за все Філліп – сам колишній морпех та великий друг України, який тратить багато зусиль на те, щоб допомога України з боку країн НАТО була більшою та конкретнішою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *