Де гартують спецпризначенців?

Напевно, немає більш закритих від громадськості місць, ніж центр підготовки кадрів для Сил Спеціальних операцій. Наразі тут готують інструкторів – тих, хто буде плекати нову грізну силу. Для журналістів “Військового кур’єра” завіса таємниці прочинилися, і вони навідали новий центр підготовки разом з народними депутатами Андрієм Тетеруком та Юлієм Мамчуром.

Лісова дорога неподалік одного з районних центрів України несподівано, за одним з поворотів, виявляється перекритою шлагбаумом. Небагатослівний вартовий похмуро цікавиться метою прибуття, потім доповідає у шиплячу рацію і ми проїжджаємо.
Розбита дорога, залишки якихось будівель, будинки без дахів, без вікон і дверей – звичний вид занедбаних військових містечок.
Але поступово проступають ознаки цивілізації.
Приїхали.

img_4081Рівний ряд американських наметів.
Йдуть до горизонту cтрілецькі директриси.
Як каже полковник Сергій Кривонос, один з керівників навчальної програми і  творців центру, нещодавно тут все було в паростках молодого лісу. Усе це вичищали, викорчовували, вирубували…

img_4076
У новому навчальному класі все готово до прийому курсантів – стоять столи, проведені розетки, повішені дошки.
Близько дальньої стіни лісу – несподіваний чіткий синій ряд… біотуалетів. Так, це НЕ СА з діркою в землі.
Тут же – рукомийники.
У всьому видно чіткий американський стандарт в навчанні солдатів.
Проходимо далі – бачимо групу бійців.
Доноситься тиха англійська мова – інструктор з однієї з країн НАТО читає курс. Курсанти розуміють його без перекладача.

img_4080
Командир навчального центру запрошує проїхати до ППД.
Машини, покружлявши вулицями містечка, гальмують біля прохідної.
Такий самий строгий огляд – і ми потрапляємо на територію частини.
Перше, що кидається в очі – скрізь працюють люди. Цивільні, військові. Незважаючи на вихідний, кипить робота.
Настеляються підлоги, вставляються вікна, будується курінь крокв над майбутнім навчальним корпусом.
Роботу отримали десятки людей.
Тут будуть жити майбутні спецназівці…

teteruk
Андрій Тетерук, народний депутат, в 2014 році командир батальйону “Міротворець”, побував на полігоні і у ППД нещодавно створеного  навчального центру ССО.

ВКУ: Андрій, ми знаємо, що зміни в законах, завдяки яким були створені ССО, були проведені в рекордно короткі терміни, із випередженням графіка на три місяці. Як вдалося цього досягти?

Насамперед це мета та бажання наших парламентарів: обговорити та прийняти Закон, який би дозволив Україні мати потужний інструмент для вирішення спеціальних задач. Насправді, під час нашої роботи ми приділяємо першочергову увагу тим законопроектам, які посилюють обороноздатніть нашої країни.

ВКУ: Ви професійний військовий, ви особисто брали участь в миротворчих операціях. Як можете оцінити існуючий рівень підготовки ССО?

Саме як професійний військовий я утримаюсь від поспішних оцінок. Зараз створені унікальні умови для будівництва ССО, відбувається етап їх формування та вишколу, здобуття навичок. Головне, що я бачу – військовослужбовці ССО це в першу чергу професійні військові, які є справжніми фанатами своєї справи і, сподіваюсь, Україна матиме надійний захист від ворогів.

ВКУ: Що саме справило на вас найбільше враження від відвідування навчального центру?

Порядок. Якісний. Справжній армійський порядок. Все, що зараз робиться в навчальному центрі, робиться на совість. Халтуру тут не допускають ані в тренуваннях, ані в будівництві, ані в інших питаннях. Це викликає повагу.

ВКУ: Українські миротворці неодноразово приймали участь у миротворчіх операціях за кордоном. Чи є такі плани сьогодні, коли сили ССО потрібні для захисту держави від агресора?

Сіли спецоперацій якраз і створювались для того, аби боронити державу. Так, проведення спецоперацій проти будь-якого ворога входить до компетенції ССО, але найкраще, аби наші плани застосування цих сил, та, власне і самі операції, не були відомі нікому, окрім керівництва України. Така специфіка…

ВКУ: Наша газета призначена в першу чергу для хлопців, які знаходяться на передових позиціях. Що б Ви їм хотіли побажати?

Перш за все знати, що вони справжні Воїни, які захищають свою рідну Землю, свої родини. Це викликає велику повагу. Дуже важливо, аби всі повернулись свого часу додому живими і неушкодженими. Війна не вибачає легковажного ставлення. Підтримуйте один одного в скрутнi хвилини. Нехай бойове братерство назавжди залишиться в Ваших серцях!

Ми обов’язково переможемо! Слава Україні!

Коментарі 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *